Czwartek, 8 grudnia 2022, imieniny Marii, Wirginii, Zenona. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 7 godz. 47 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 9 godz. 2 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-01-20

Spotkanie informacyjne na temat funduszy europejskich

W dniu 20 stycznia 2015 roku w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie organizowane przez Urząd Marszałkowski z przedsiębiorcami i samorządowcami z Bielska Podlaskiego i Hajnówki.

Celem spotkania było omówienie ważnego dokumentu do Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego, w którym zawarte są zasady finansowania ze środków europejskich rozwoju innowacyjności podlaskich przedsiębiorstw. W opracowanym przez Urząd Marszałkowski Regionalnym Programie Operacyjnym na ten cel przeznacza się prawie 15% wszystkich środków. Istnieje obawa czy tak duża pula środków na ten cel zostanie wykorzystana przez przedsiębiorców i ośrodki naukowo-badawcze. Zasadniczym celem tego programu jest rozwój i poprawa konkurencyjności podlaskich firm, a zatem i ich możliwości eksportowych.

Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Pan Daniel Górski przedstawił ostateczny kształt Regionalnego Programu Operacyjnego oczekującego na zatwierdzenie przez Komisję Europejską. W RPO przewidziane są środki europejskie, z których korzystać będzie mogło miasto Bielsk Podlaski.

Zarówno przedsiębiorcy jak i samorządowcy oczekują na uruchomienie funduszy europejskich.

Aktualizacja: 2015-01-22 08:27:43
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.