Czwartek, 8 grudnia 2022, imieniny Marii, Wirginii, Zenona. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 7 godz. 47 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 9 godz. 2 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-02-05

Gala I edycji konkursu Podlaskie Otwarte

W dniu 5 lutego br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku ogłoszono laureatów I edycji konkursu Podlaskie Otwarte, organizowanego przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Do konkursu można było zgłaszać osoby i przedsięwzięcia z województwa podlaskiego, które szanują odmienność innych kultur, czerpią z różnorodności naszego regionu, łączą mieszkańców ponad granicami państw, budują dialog, uczą kultury współpracy, prowadzą działania biznesowe, naukowe lub kulturowe z innymi krajami, które najlepiej przysłużyły się dla rozwoju województwa podlaskiego.

Wśród 22 zgłoszonych osób i inicjatyw nie zabrakło przedstawicieli i przedsięwzięć z terenu miasta Bielsk Podlaski.

W obszarze wielokulturowość:

  1. w kategorii osoba zgłoszona została Pani Alina Dębowska - kierownik Muzeum w Bielsku Podlaskim oraz Pan Andrzej Salnikow - poeta i redaktor kwartalnika Cyrylica,
  2. w kategorii inicjatywa zgłoszono Ochronę ręcznika ludowego - przedsięwzięcie realizowane przez Muzeum w Bielsku Podlaskim.

W obszarze kapitał społeczny

  1. w kategorii inicjatywa zgłoszona została Akademia Pokoleń realizowana przez Klub Wolontariuszy W jedna stronę z Gimnazjum Nr 1 im. Niepodległości Polski.

W obszarze transgraniczność:

  1. w kategorii osoba zgłoszono Pana Doroteusza Fionika,
  2. w kategorii inicjatywa zgłoszono Questing - wyprawa odkrywców - edukacyjną grę terenową realizowaną przez młodzież z Zespołu Szkół z DNJB im. J. Kostycewicza.

Wybór laureatów nastąpił po dwóch etapach. W pierwszym etapie decydował głos mieszkańców w głosowaniu internetowym, w drugim decyzja kapituły konkursu.

Ochrona ręcznika ludowego zdobyła główną nagrodę jako inicjatywa w obszarze wielokulturowość, natomiast Doroteusz Fionik otrzymał wyróżnienie w obszarze transgraniczność.

Poza nagrodzonymi i wyróżnionymi pamiątkowe tablice otrzymali wszyscy zgłoszeni do konkursu.

Aktualizacja: 2015-02-09 14:21:51
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.