Czwartek, 8 grudnia 2022, imieniny Marii, Wirginii, Zenona. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 7 godz. 47 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 9 godz. 2 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-02-23

Lićwinko znów poprawiła rekord Polski

Podczas 59. Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) wynikiem 2,02 m o jeden centymetr poprawiła należący do niej absolutny rekord kraju w skoku wzwyż.

Pochodząca z Bielska Podlaskiego lekkoatletka w 2014 roku, podczas Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Sopocie zdobyła tytuł Mistrzyni Świata i po raz pierwszy pobiła rekord Polski w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 2 m. Na początku lutego br. wygrała konkurs w Moskwie i poprawiła swój rekord Polski o jeden centymetr.

22 lutego 2015 roku, podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu Kamila Lićwinko pokonała poprzeczkę na wysokości 2,02 m i tym samym poprawiła należący do niej rekord kraju o kolejny centymetr.

Komentatorzy sportowi podkreślają, że Kamila Lićwinko umocniła w ten sposób swoją pozycję jako liderki w tabeli najlepszych w tym roku wyników na świecie, a tym samym stała się zdecydowaną faworytką w zbliżających się Halowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w dniach 5-8 marca w Pradze.

Pani Kamili gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Kamila Lićwinko (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Aktualizacja: 2015-02-23 16:41:09
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.