Czwartek, 8 grudnia 2022, imieniny Marii, Wirginii, Zenona. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 7 godz. 47 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 9 godz. 2 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-03-04

Marzec w Muzeum w Bielsku Podlaskim

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku serdecznie zaprasza do zwiedzania czasowej wystawy Rysunki Władysława Pietruka, na której autor przedstawia budownictwo drewniane oraz architekturę sakralną południowego Podlasia. Ekspozycji towarzyszą działania edukacyjne. 18 marca o godz. 11.00, jak w każdą trzecią środę miesiąca, muzeum zaprasza seniorów do zwiedzania wystawy z przewodnikiem.

Wstęp: tylko 1 zł.

Natomiast dzieci z rodzicami zapraszamy na soboty rodzinne 7 i 14 marca inspirowane wystawą Roberto Innocenti. Renesans Ilustracji książkowej. 7 marca zaplanowaliśmy spotkania rodzinne pod hasłem Ilustracja książkowa bez tajemnic. Spotkanie z książkami Erica Carle Wydawnictwa Tatarak (godz. 10.00: dzieci w wieku 3-6 lat z opiekunami; godz. 12.00: dzieci w wieku 7-12 lat z opiekunami). Tym razem na warsztat weźmiemy niezwykle inspirujące książeczki Erica Carle. Poczytamy razem wybrane historie, poznamy ich bohaterów, a nawet spróbujemy gimnastyki. Przyjrzymy się też niezwykłym ilustracjom książkowym i sami wykonamy prace plastyczne. Uwaga - tworzenie prac techniką carle'owskiego kolażu wiąże się z ubrudzeniem, dlatego nie zakładamy odświętnych ubrań.

Bilet wstępu: 3 zł / osoba.

Na kolejną sobotę rodzinną zapraszamy 14 marca - Spotkanie z książkami Sklepy i Skrytki Wydawnictwa Ładne Halo. Na pierwszych zajęciach o godz. 10.00 dzieci w wieku 3-6 lat z opiekunami zaprojektują własne witryny sklepowe po obejrzeniu wystawy Bielsk Podlaski w starej fotografii. W pracy pomogą książeczki Sklepy autorstwa Joanny Guszta i Maćka Blaźniaka.

Bilet wstępu: 3 zł / osoba.

Starsze dzieci wieku 7 - 12 lat na zajęciach o godz. 12.00 wezmą na warsztat książki Skrytki Agaty Królak i Mateusza Wysockiego. W ramach zajęć zajrzymy do muzealnych zakamarków, na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. Wejdziemy do magazynu, sterowni zegara i zobaczymy schody na ratuszowy strych. Co się kryje na ich końcu? Wyobraźnia sama nam podpowie. Głównym punktem programu warsztatów będzie zbudowanie własnych skrytek z kartonowych pudełek. To będzie także podróż dla dorosłych- będzie to okazja do wspomnień, bo któż z nas nie miał swoich schowków w dzieciństwie, a dla ich pociech inspiracją do szukania własnych skrytek na skarby.

Bilet wstępu: 3 zł / dziecko i 6 zł / osoba dorosła.

Aktualizacja: 2015-03-04 14:24:42
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.