Czwartek, 8 grudnia 2022, imieniny Marii, Wirginii, Zenona. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 7 godz. 47 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 9 godz. 2 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-03-13

Questy wypromują miasto

Gdzieś w małej skrzynce skarb sobie leży,
W przyziemiu starej, drewnianej wieży,
Tam, gdzie dzwony biją zawzięcie,
Przypominając o mszy święcie...

Bielsk Podlaski jest jednym z najstarszych miast województwa podlaskiego, a co za tym idzie ma bogatą historię, pełną meandrów i zawirowań. To dawne miasto sejmowe i miejsce ścierania się wielu kultur, co jeszcze bardziej nadaje mu kolorytu i atrakcyjności. Historia tego miejsca jest naszym wspólnym dobrem i dziedzictwem, którym chcemy się dzielić ze wszystkimi. Dlatego zapraszamy do poznawania ekscytującej historii Bielska Podlaskiego w ramach questingu stanowiącego formę zwiedzania opartą na grze terenowej. Jej treść w formie ulotki możecie Państwo bezpłatnie pobrać na stronie internetowe Urzędu Miasta Bielsk Podlaski. Bezpłatna wersja papierowa jest dostępna w Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, mieszczącym się w jednym z najpiękniejszych zabytków miasta - bielskim ratuszu.

Zwiedzanie z qestami polega na poznawaniu historii, rozwiązywaniu zagadek, poszukiwaniu wskazówek i zbieraniu liter do hasła. Nagrodą za jego odgadnięcie jest jeden ze skarbów ukrytych w różnych zakamarkach miasta. Proponowane przez nas questy zostały przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół z DNJB im. J. Kostycewicza oraz II LO z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim w ramach projektu Questing - wyprawa odkrywców. Edukacyjna gra terenowa jako przestrzeń poznania młodzieży polskiej i białoruskiej i poprowadzą Ciebie śladami znanych osób wśród których jest Izabela Branicka i Jarosław Kostycewicz, oprowadzą po najpiękniejszych cerkwiach w mieście oraz przeniosą w świat tradycji ręcznika ludowego.

Materiały do pobrania:

Od nasionka do ręcznika ludowego
Śladami cerkwi Bielska Podlaskiego
Śladami Izabeli Branickiej
Śladami J. Kostycewicza

Projekt finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach programu Międzynarodowa współpraca szkół i wymiany młodzieży oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Aktualizacja: 2015-03-13 12:11:45
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.