Czwartek, 8 grudnia 2022, imieniny Marii, Wirginii, Zenona. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 7 godz. 47 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 9 godz. 2 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-03-08

Aktywność kobiet siłą społeczności wiejskich

Aktywność kobiet siłą społeczności wiejskich to temat debaty, która odbyła się 8 marca w Pałacu Prezydenckim. Zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego otrzymała z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Alina Dębowska - kierownik Muzeum w Bielsku Podlaskim, współzałożycielka i pierwszy prezes Funduszu Lokalnego na Rzecz Rozwoju Społecznego, członek Podlaskiej Sieci Pozarządowej, współautorka projektu ochrony ręcznika ludowego, który został nagrodzony w konkursie Podlaskie Otwarte.

Jak bardzo zmienia się oblicze wsi, jak wielką rolę w tych zmianach odgrywają kobiety, to tematy poruszane podczas debaty. Spotkanie odbyło się z udziałem Anny Komorowskiej, małżonki prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Ireny Wóycickiej i zastępcy szefa KPRP Dariusza Młotkiewicza.

Zmiany, które widać na polskiej wsi to zasługa aktywnych kobiet - oceniła w niedzielę prezydentowa Anna Komorowska. W panelu dyskusyjnym wzięły udział: Barbara Czachura - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu, Barbara Gontarek, ze Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Kozienickiej, Teresa Kot - Wójt Gminy Jastków oraz Renata Bukowska ze Stowarzyszenia Gościniec 4 Żywiołów.


Fot. E.Radzikowska-Białobrzewska

Aktualizacja: 2015-03-17 12:54:14
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.