Czwartek, 8 grudnia 2022, imieniny Marii, Wirginii, Zenona. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 7 godz. 47 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 9 godz. 2 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-04-22

Dzieci uczyły się, jak dbać o przyrodę

O nowy krzew wzbogacił się w środę bielski Skwer im. Izabeli Branickiej. Jałowiec zasadził burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski w ramach Dnia Ziemi i akcji I Ty posadź swoje drzewo. Towarzyszyła mu duża grupa młodych bielszczan - przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

- Kto z was segreguje w domu śmieci? - pytał dzieci burmistrz. Podniósł się las rąk. - A kto z was grzecznie zachowuje się podczas wycieczki do lasu? - Dzieci znów wyciągnęły rączki. - Ja też staram się dbać o przyrodę, więc wspólnie jesteśmy jej przyjaciółmi - śmiał się burmistrz.

Dzień Ziemi zorganizowały w środę wspólnie Bielski Dom Kultury i Nadleśnictwo Bielsk.

- W ten sposób możemy dać naszej młodzieży dobry wzór dbania o przyrodę i ekologię - mówił burmistrz Jarosław Borowski.

Burmistrza wspomagali leśnicy, którzy od lat współpracują z Bielskim Domem Kultury przy okazji imprez promujących wiedzę o przyrodzie.

- W ten sposób łatwiej jest nam dotrzeć do najmłodszych z ideą, która nam towarzyszy. A jest to popularyzacja wiedzy o przyrodzie i właściwego zachowania się w lesie - opowiadał Nadleśniczy Bielski Jerzy Andrzejuk.

Jałowiec zasadzony przez burmistrza będzie rósł w pobliżu sporego świerku i innych drzewek posadzonych w ramach tej akcji w poprzednich latach. Za każdym razem w Dniu Ziemi brali udział najmłodsi bielszczanie. Odgrywali przygotowane na tę okazję scenki o tematyce proekologicznej i chętnie brali udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów. W nagrodę za dobre odpowiedzi dzieci i dorośli otrzymywali prezenty, w tym m.in. krzewy i drzewka przygotowane przez leśników.

- Dzień Ziemi ma walor edukacyjny oraz artystyczny, bo dzieci przygotowują spektakle i prace plastyczne - mówiła Małgorzata Bil-Jaruzelska, dyrektor Bielskiego Domu Kultury. - Od dwóch lat przy organizowaniu tej imprezy korzystamy z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, dzięki której możemy zapewnić jej uczestnikom atrakcyjniejsze nagrody.

Miasto Bielsk Podlaski od wielu lat na różne sposoby dba o przyrodę. Wśród największych inwestycji proekologicznych warto podkreślić budowę ciepłowni miejskiej, której powstanie pozwoliło na likwidację opalanych węglem kotłowni osiedlowych. Oddano też do użytku nowoczesne ujęcie wody i zmodernizowano sieć wodociągową, dzięki czemu mieszkańcy mają doskonały dostęp do czystej wody.

Aktualizacja: 2015-04-22 15:25:30
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.