Czwartek, 8 grudnia 2022, imieniny Marii, Wirginii, Zenona. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 7 godz. 47 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 9 godz. 2 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-04-23

Nasze dzieci pięknie opowiadają bajki

Najlepsi mali aktorzy z bielskich szkół podstawowych wystąpili we czwartek w Bielskim Domu Kultury recytując swoją ulubioną poezję. Piątka z nich, najwyżej oceniona przez jurorów, będzie reprezentowała Bielsk Podlaski w eliminacjach wojewódzkich Małego Konkursu Recytatorskiego Baje, bajki, bajeczki, które odbędą się w Białymstoku.

- Nasi nauczyciele pomagali nam przygotować się solidnie do dzisiejszego występu - opowiadali młodzi recytatorzy. - Włożyliśmy w to sporo pracy, ale teraz cieszymy się, że tak fajnie wypadliśmy przed publicznością.

Jurorzy przyznali nagrody i wyróżnienia osiemnastu osobom w dwóch kategoriach wiekowych: klasach I-III i IV-VI szkół podstawowych. W czwartkowych eliminacjach miejskich przesłuchali aż 32 młodych recytatorów.

- Zwycięzcami mogą czuć się wszystkie dzieci, które dostąpiły zaszczytu uczestniczenia w eliminacjach miejskich, bo przecież każde z nich zostało wcześniej laureatem przesłuchań szkolnych - podkreślała Sekretarz Miasta Bielsk Podlaski Tamara Korycka, która wręczała nagrody małym artystom wspólnie z Dyrektor Bielskiego Domu Kultury Małgorzatą Bil-Jaruzelską. - Wysłuchanie ich recytacji było wielką przyjemnością. Mam nadzieję, że nasi reprezentanci pokażą się z równie dobrej strony na eliminacjach wojewódzkich.

Te odbędą się 22 maja w Białymstoku. Bielscy jurorzy przyznawali, że poziom recytacji był tak wysoki, że trudno było im wybrać zdobywców pierwszych nagród. Ostatecznie nasze miasto będą w Białymstoku reprezentować zwycięzcy kategorii klas I-III: Emilia Korolko, Anna Martynowicz i Paweł Turowski oraz laureaci z klas IV-VI: Eliasz Fionik i Julia Jermołowska.

Dzieci wybierały recytowane wiersze wspólnie ze swoimi opiekunami. I chociaż nazwa konkursu sugeruje, że jego uczestnicy opowiadają tylko bajki, to w rzeczywistości młodzi ludzie mierzyli się też z poważną poezją.

- Dzięki temu konkursowi dzieci lepiej poznają nie tylko literaturę, ale także siebie i swoje emocje. W ich interpretacjach widzimy, że wiedzą o czym mówią i wczuwają się w recytowany tekst. Właśnie takie występy aktora widz odbiera jako autentyczne - mówiła przewodnicząca jury Janina Plutowicz, kierownik artystyczny Bielskiego Domu Kultury.

Bielski Dom Kultury, 23.04.2015

Wyniki eliminacji miejskich XXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego
Baje, bajki, bajeczki


Klasy I-III szkół podstawowych

I nagroda:
Emilia Korolko (ZS im. Adama Mickiewicza), Anna Martynowicz (ZS z DNJB im. Jarosława Kostycewicza), Paweł Turowski (ZS im. Adama Mickiewicza)

II nagroda: Aleksandra Kobuś (ZS z DNJB im. Jarosława Kostycewicza), Antonina Kulesza (ZS z DNJB im. Jarosława Kostycewicza)

III nagroda: Jan Daniluk (ZS im. Adama Mickiewicza), Magdalena Ignatowicz (ZS z DNJB im. Jarosława Kostycewicza), Paweł Selwesiuk (ZS z DNJB im. Jarosława Kostycewicza)

Wyróżnienia: Kamila Augustyniak, Tatiana Ciesnowska, Jakub Iwaniuk i Daria Jodła (wszyscy ZS z DNJB im. Jarosława Kostycewicza)

Klasy IV-VI szkół podstawowych

I nagroda: Eliasz Fionik (ZS z DNJB im. Jarosława Kostycewicza), Julia Jermołowska (ZS im. Adama Mickiewicza)

II nagroda: Tymoteusz Pawlik (ZS im. Adama Mickiewicza)

Wyróżnienia: Weronika Fiedoruk (Bielski Dom Kultury), Dominika Hapunowicz i Angelika Nazaruk (ZS im. Adama Mickiewicza)

Aktualizacja: 2015-04-25 08:04:37
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.