Poniedziałek, 3 października 2022, imieniny Teresy, Józefy, Heliodora. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 11 godz. 26 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 5 godz. 23 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-04-29

Reprezentacja pracowników samorządowych wystąpiła
na Mistrzostwach Polski

Siatkarska reprezentacja Bielska Podlaskiego pracowników samorządowych walczyła z najlepszymi tego typu drużynami w kraju. Na rozegranych przed tygodniem w Redzie XIX Mistrzostwach Polski zajęła jedenaste miejsce.

Nasi zawodnicy świetnie rozpoczęli turniej. W kolejnych meczach eliminacyjnych pokonywali kolejno: Urząd Gminy Stare Pole 2:1, Starostwo Powiatowe w Żywcu 2:0 i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie 2:0. Na ich drodze do zajęcia pierwszego miejsca w grupie stanęła jednak reprezentacja Urzędu Miasta w Ostrołęce, która wygrała eliminacje bez straty seta. Bielski zespół zajął drugie miejsce z siedmioma punktami.

Drugiego dnia mistrzostw w Redzie naszą reprezentację czekał najważniejszy pojedynek ze Starostwem Powiatowym w Człuchowie. To od jego wyniku zależało to, która z tych drużyn zagra o medale. Bielscy samorządowcy rozegrali świetny mecz, w którym długo walczyli o zwycięstwo, ale ostatecznie przegrali 1:2 i pozostała im jedynie gra o miejsca od 9. do 16.

Tam spotkali się znów ze Starostwem Powiatowym w Żywcu i kolejny raz byli górą - wygrali 2:1. W następnym meczu, rozgrywanym o miejsca 9-10, Bielsk musiał uznać wyższość rywali ze Starego Pola i w swojej ostatniej rywalizacji turniejowej grał z Urzędem Miasta i Gminy we Wrześni. Tu zdecydowanie lepsi okazali się nasi zawodnicy wygrywając pewnie 2:0.

Ostatecznie bielscy samorządowcy zajęli jedenaste miejsce w kraju w gronie 20 rywalizujących zespołów. Mistrzami Polski została drużyna Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, która wyprzedziła Starostwa Powiatowe w Nysie i w Człuchowie. Organizatorzy mistrzostw przyznali też nagrody indywidualne startującym zawodnikom. Reprezentant Bielska Paweł Szumikowski zdobył tytuł Mistera XIX Mistrzostw Polski.

Aktualizacja: 2015-04-29 14:13:35
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.