Poniedziałek, 3 października 2022, imieniny Teresy, Józefy, Heliodora. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 11 godz. 26 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 5 godz. 23 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-04-29

Nasze szkoły szlifują wspaniałe talenty

Świetne wyniki w konkursach przedmiotowych osiągnęli w tym roku uczniowie bielskich gimnazjów. Najlepsze z nich uzyskało Gimnazjum nr 3, które zajęło piąte miejsce w województwie podlaskim. To kolejny sukces tej szkoły, bo od kilku lat jest ona w podlaskiej czołówce.

- Laury młodzieży to dla nas wspaniały prezent na przypadający w tym roku 50. jubileusz powstania szkoły - mówi Eugenia Wasiluk, Dyrektor Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Bielsku Podlaskim.

Na dodatek należąca do ZSzDNJB Szkoła Podstawowa nr 3 wyprzedziła w klasyfikacji laureatów wszystkich konkurentów i zajęła pierwsze miejsce w województwie wśród podstawówek. Gimnazjum może więc liczyć na stały dopływ nowych talentów, takich jakim jest Aleksandra Petkov, która kończy szóstą klasę podstawówki.

- Idę do gimnazjum i tam solidnie zaplanuję swoją przyszłość - deklaruje Ola. - Myślałam o medycynie, ale widzę się też w roli prawniczki i w innych dyscyplinach humanistycznych.

Ola jest wielkim talentem. W tym roku wystartowała w czterech konkursach językowych: angielskim, białoruskim, polskim i rosyjskim. We wszystkich została laureatką!

- W konkursie języka angielskiego było sporo pytań podchwytliwych - wspomina Aleksandra Petkov. - Trzeba było myśleć po angielsku i logicznie rozumować.

Ola nie miała też kłopotu z białoruskim i rosyjskim.

- Trzeba się było tylko porządnie skupić, by nie pomylić zasad z obu języków - śmieje się nastolatka.

Jeśli Ola trafi do Gimnazjum nr 3, to będzie mogła pójść w ślady swojego starszego kolegi - multilaureata konkursów przedmiotowych - Krzysztofa Łuszczyńskiego. Krzyś w tym roku kończy naukę w ZSzDNJB, ale przez trzy lata triumfował w ośmiu finałach wojewódzkich. W pierwszej klasie wygrał w konkursie biologicznym, w drugiej w: geograficznym, historycznym i języka polskiego, a w tym roku został laureatem z chemii, fizyki, matematyki i rosyjskiego.

- Startowałem w konkursach z tych przedmiotów, które akurat najbardziej mnie interesowały - opowiada Krzysztof Łuszczyński. - Nie ukrywam, że łatwiej jest mi zapamiętywać wiedze, gdy ją rozumiem. Lubię wyciągać wnioski, przeprowadzać procesy myślowe.

Krzyś wybiera się na studia medyczne, bo najbardziej interesuje go biologia i chemia. Chciałby też nieść pomoc chorym ludziom. Na razie może się cieszyć, że dzięki swojej ciężkiej pracy i sukcesom nie musi zdawać żadnego z egzaminów gimnazjalnych.

Gimnazjum nr 3 w tym roku doczekało się aż 20 tytułów laureatów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podlaskie Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Podwójnymi zwyciężczyniami zostały też: Paulina Kazimiruk (z języków: polskiego i rosyjskiego) oraz Ewa Owerczuk (z rosyjskiego i biologii).

- Od kilku lat regularnie nasze gimnazjum plasuje się w czołowej piątce w województwie - mówi dyrektor Eugenia Wasiluk. - Nasi uczniowie i nauczyciele chętnie pracują na zajęciach pozalekcyjnych i to daje znakomite efekty. W osiąganiu tych sukcesów bardzo pomagają nam też rodzice uczniów, którzy pomagają swoim dzieciom i motywują ich do pracy. Najlepsi uczniowie są też nagradzani stypendiami przez szkołę oraz burmistrza.
Po dwie laureatki konkursów przedmiotowych miały też inne szkoły: Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski oraz Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza.

Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół z DNJB im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim

Nazwa konkursuLaureaci
Wojewódzki Konkurs MatematycznyKrzysztof Łuszczyński
Wojewódzki Konkurs ChemicznyKrzysztof Łuszczyński
Robert Oniszczuk
Wojewódzki Konkurs FizycznyKrzysztof Łuszczyński
Wojewódzki Konkurs BiologicznyEwa Owerczuk
Wojewódzki Konkurs Języka PolskiegoPaulina Kazimiruk
Wojewódzki Konkurs Języka RosyjskiegoKrzysztof Łuszczyński
Paulina Kazimiruk
Ewa Owerczuk
Wojewódzki Konkurs Języka Białoruskiego Wiktoria Artemiuk
Julia Bańkowska
Aleksandra Demianiuk
Maksym Fionik
Magdalena Kustyniuk
Patrycja Niczyporuk
Daria Niesteruk
Natalia Szaciłowska
Natalia Tomczuk
Katarzyna Wieremiejuk
Aleksandra Zinkiewicz

Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Nazwa konkursuLaureaci
Wojewódzki Konkurs Języka PolskiegoMagda Mucha
Wojewódzki Konkurs BiologicznyElżbieta Kowalska

Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim

Nazwa konkursuLaureaci
Wojewódzki Konkurs Języka PolskiegoMaria Wróblewska
Wojewódzki Konkurs BiologicznyUrszula Justyna Wojciechowska
Aktualizacja: 2015-04-29 14:37:20
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.