Wtorek, 15 czerwca 2021, imieniny Jolanty, Wita, Wioli. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 46 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
ZASŁUŻONY DLA MIASTA BIELSK PODLASKI

Pani Kamila Lićwinko

Na podstawie § 8 ust. 2 Regulaminu stanowiącego załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXXVIII/243/13 Rady Miasta Bielsk Podlaski z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie ustanowienia Medalu Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski przyznał w dniu 16 maja 2014 r. Pani Kamili Lićwinko Medal Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski jako wyraz uznania za szczególne zasługi dla miasta Bielsk Podlaski.

Pani Kamila Lićwinko jest polską lekkoatletką, zdobywczynią wielu medali na światowych imprezach sportowych.

Urodziła się w Bielsku Podlaskim, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową Nr 4 im. Adama Mickiewicza i Gimnazjum Nr 2. Tutaj stawiała swoje pierwsze kroki w sporcie i rozwijała umiejętności lekkoatletyczne poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach i zawodach sportowych. Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. Pierwszy znaczący sukces w sporcie lekkoatletycznym na arenie międzynarodowej Pani Kamila Lićwinko odniosła w 2005 roku, kiedy to zajęła V miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w lekkiej atletyce.

Sukcesy jakie osiągała Pani Kamila w kolejnych latach świadczą o ciężkim treningu i rosnącej lekkoatletycznej formie: IV miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w 2007 roku, VIII miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy oraz IV miejsce na Letniej Uniwersjadzie w 2009 roku.

Przełomowym momentem w karierze sportowej Pani Kamili Lićwinko był rok 2013, kiedy to pobiła rekord Polski sprzed 29 lat i ustanowiła nowy na wysokości 199 cm.

Od tego momentu Pani Kamila prezentuje sportową formę na światowym poziomie, a świadczą o tym: II miejsce drużynowe na Mistrzostwach Europy, I miejsce na Letniej Uniwersjadzie oraz VII miejsce na Mistrzostwach Świata 2013 roku.

Jej największym sukcesem, świadczącym o sile charakteru i determinacji sportowej jest zajęcie I miejsca w konkursie skoku wzwyż podczas Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Sopocie w 2014 roku. W sopockiej hali Ergo Arena Pani Kamila Lićwinko skoczyła na wysokość 200 cm ustanawiając tym samym kolejny rekord Polski.

Pani Kamila Lićwinko jest utalentowaną zawodniczką, wywodzącą się z Bielska Podlaskiego. Osiąga wspaniałe rezultaty i sukcesy w dziedzinie sportu. Jest ona niekwestionowaną Mistrzynią Świata, której postawa i determinacja w dążeniu do celu są wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń. Odniesiony sukces przez Panią Kamilę Lićwinko, który przyczynił się do promocji naszego regionu i miasta zasługuje na przyznanie Jej medalu Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski.

Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.